Mentos Fruit

Zbulo shijen emocionuese të Mentos Fruit, karamele të buta me shije portokalli, limoni dhe luleshtrydhe.

 • Energji 1648 kJ/ 388 kcal
  Yndyrë 1,9 g
  nga të cilat njomet 1,9 g
  Karbohidrate 92 g
  të sheqerit 69 g
  Proteina 0 g
  Krip 0,1 g
 • Përberësit

  Përbërësit: Sheqer, shurup glukoze, lëngje frutash (dredhëz, portokall,limon) (2%) vaj plot i hidrogjenizuar i kokosit, acid (acid citrik), niseshte, aromatizues, maltodekstirin, agjent fryrës (bazë çamçakëzi celuloze, bazë çamçakëzi arab), emuglatorë (estere sukrozë të acidave yndyrore), agjent shkëlqyes (dyll kanaruba, dyll bletësh), ngjyrosës (beta-karoten, panxhar i kuq).